News Flash

This topic contains 19 replies, has 10 voices, and was last updated by  XJaPaN 3 days, 21 hours ago.

• Author

R0maniaGOBiceps
    Participant

Buna dimineata/ziua/seara staff CSM,anunt ca vreau sa renunt la gradul meu de admin pe urmatoarele motive:
    1.Oricum d-abia fac ceva cu el;
    2.Colegii mei se plang ca am un limbaj colorat (ceea ce stiu ca am si sa nu mai existe controverse ca sa poata sa-mi dea mute si gata);
    3.Majoritatea spun ca nu-l merit si chiar asa este ,le respect decizia;
    4.Respect unu fata de celalalt n-avem (tinand cont ca pe cand am luat admin si eram singurul de pe serverul de competitive cei care au comentat nici nu stiau de server) si acum nu ma refer sa se adreseze cu ‘Domnule’ si alte prostii,zic macar sa ma lase sa-mi fac ‘damblaua’ si atat (nu ma refer la grade mai mari de Admin,Helper sau VIP pentru ca eu am respect de cei cu grad mai mare si ma opresc la cerere pentru ca acei oameni mi-au dat sansa sa vad cum este sa ai un grad si m-au sfatuit si m-au indrumat).

Pe scurt vreau sa va atrag atentia ca intre admini,helperi si VIP-uri nu mai este aceeasi ‘chimie’ (nu intre toti bineinteles) si cand t3di (fost admin sau ceva de genu’) a zis ca noi trebuie sa dam exemplu’ de prietenie si altele,ceilalti au ras in hohote.

MnL
    Participant

Aaa..aici puntem vota cu pro si contra? ca eu sunt contra.

BUCUS
    Moderator

ok

BUCUS
    Moderator

nu se dau voturi aici..tocmai ne a comunicat ca nu i mai place rankul de admin si comunitatea..daca nu se poate integra, de ce sa l tinem fortat..ii uram succes

MnL
    Participant

A fost in spirit de gluma…

borsan
    Participant

🙁

R0maniaGOBiceps
    Participant

BUCUS tu n-ai inteles defapt ce am vrut eu sa-ti spun.Acum o sa sara 100% cineva pe mine si o sa spuna ‘Da tu vrei DEMOTE ca nu-ti mai convine si asta ai si primit’,nu chiar asta am cerut.Tinand cont ca daca as fi abordat subiectul acesta cu tine pe server sau in privat tu nici nu m-ai fi bagat in seama,am sa-l abordez la post-ul asta.

Ce vroiam eu sa spun defapt?Tu ne zici in fiecare post in care se mai cearta gradele ‘Sunteti ca o familie,respectati-va ca nu sunteti niste copii’ si practic eu am vrut sa-ti spun cum sta treaba.Practic tot ce zici tu se anuleaza din start.Probabil o sa spui ‘Da da tu injuri intotdeauna’ da dar ne injuram amical (cei care ma stiu cel putin) si daca pe altii ii deranjeaza (care au grad echivalent sau mai mic ca al meu) sa se inpace cu ideea.Si eu tre’ sa ascult unele ‘telenovele’ de la unii Supervizori da nu ma plang, le ascult si rad cu ei ‘and so on’.Asta inseamna o ‘familie’ nu ce este acum pe server(pe cel de casual ca pe cel de compe suntem frati aproape toti).Nici n-o sa te intereseze ce spun poate pentru ca deja spui ca nu mai sunt parte din ea (pentru ca teoretic nu si practic inca sunt).

Sper ca ai inteles ce am spus de data asta.

Jack Bauer
    Participant

eu nu am inteles nimic ….

te-ai certat cu cineva din staff ? vrei sa atragi atentia asupra vreunui aspect, sau o problema ? Daca da, nu asa se face …

nu inteleg care e faza nici cu familia ?!?!? In orice familei mai sunt si certuri … nu toti se pot intelege la fel de bine, dar merg mai departe

am impresia ca prea complici nicte lucruri: suntem aici ca sa ne jucam ! Toti, playeri normali si admini ! Staff-ul CSM are rolul extra de a asigura un climat placut pe server, dar in principiu tot playeri sunt ….

daca nu mai vrei sa faci parte din staff, atunci da, postul tau e bun, ti se va scoate accesul

R0maniaGOBiceps
    Participant

Jack pe scurt vreau sa-mi arat nemultumirea fata de unele decizii care sunt luate,ca de exemplu’ datu’ acesta non-stop de grade pe ce?Nu zic de mine ca am primit grad fara sa cer,dau un exemplu FOXU,el a stat 2 ani pe acest server si si-a dedicat timp ca sa prinda codati si toate cele (statea pana seara tarziu sa faca demo-uri si sa cheme admini)si abia a primit un helper anu’ trecut (2017).Asta vreau sa spun eu,nu ca vreau DEMOTE sau altele ca mi-am invatat lectia de ultima data.

Jack Bauer
    Participant

Bun, hai sa aerisim aici: cine crezi tu ca a primit access nemeritat ? sau prea usor, sau abuzeaza de comenzi ?

spune “cu nume si prenume”, nu evaziv

nu te contrazic din start, poate unii VIP/Helperi/Admini nu merita sa fie in staff, sau nu stiu sa foloseasca, sau fac abuz … dar zii care sunt, eu de cine stiu, propun demote (cum a fost cazul lu Lolyou, sau altele)

daca chiar nu vrei sa spui public, atunci spune-mi in privat, dar in cazul asta nu trebuia sa deschizi topicul acesta

Cartofu
    Participant

Biceps.. esti foarte vechi pe server si te stiu de cand am inceput sa joc.. esti un admin bun si nu prea inteleg de ce vrei sa recurgi la retragerea adminul. Dar daca nu te razgandesti iti urez mult succes in continuare

Cartofu
    Participant

Si legat de limbajul “colorat” mane esti eroul meu. Cand te enerveaza unul ii spui ce ai pe suflet… si eu vreau sa zic niste cacaturi unora dsr ma abtin

Jack Bauer
    Participant

bravo copiilor din generatia noua, vad ca noii vostri eroi sunt aia care injura mai bine

frumos model Cartofule, cand cresti mare o sa faci bani din injurat, am auzit ca este o profesie de viitor …

ce mai e de zis ….

MachetE
    Participant

:))

Aime
    Participant

mai nou pt asta aveti acces…cand va enerveaza unul sa incepeti sa-l injurati no ?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)

You must be logged in to reply to this topic.